Haziran Ayında Neler Yapacağız?

Haziran Ayında Neler Yapacağız?

Öncelikle Ramazan-ı şerifiniz mübarek olsun ve sitemizin yeni hali vatana millete hayırlı olsun. Artık yeniliklerden bahsetmenin zamanı geldi ve geçiyor bile, en azından sizlere bildirmek istedik. Hemen bugünki konumuzun adından bahsedelim, Haziran Ayında Neler Yapacağız?

Bomber Q oyunumuza bir ay boyunca ara vermeye karar kıldık, bu oyun ile ilgili planlarımız olacaktır. Bu planlarımızı oyunumuza zamanla uygulayacağız, kısa bir tat kaçıran bilgi verelim. Gelecek sürümde puanlarınızı facebook’taki hesabınızda ya da sayfanızda paylaşmanız mümkün olacaktır.

Ayrıca oyun için planlanan bölüm sayısı 100’dür ve tüm bölümler tamamlanmadan oyunu bitirmeden bırakmayacağız. Ayrıca bu bir ay vermemizin sebebi, oyun için daha değişik güzellikleri araştırmaktır. Örneğin, gece ve gündüz sistemini yapmak gibi bir güzel özellik olacaktır.

Twin Brothers adlı oyunumuz bu ay boyunca uğraşacağımız oyun olacaktır. Bu oyunda iki amacımız var, birinci amacımız “Zeko malikanesinin elinden iki kardeşin annelerini kurtarıyoruz.” ve ikinci amacımızsa “iki kardeşin ikincisinin neden zıt hareket ettiğini bulmaya çalışıyoruz?” tabii bu amaçlar basit gibi görünse de hikâye derine indikçe olaylar karışacak ve sizleri de şaşırtacaktır.

Senki ailesini kısaca tanıyacak olursak, Benjamin ve Endou Senki bu iki kardeşler oyunumuzun baş kahramanlarıdır. Bu iki kardeşler 12 yaşındalar ve Matsumaru Eria‘nın Japon Mahallesi‘nde dünyaya gelmiştir. İkinci kardeşin zıt hareketler sergilemeye başlamadığında yaşı maalesef 6‘ydı. Bu çocukları Dünya’ya getiren annemizin adı Aki Senki olup onun yaşı 26 yaşındadır. Evin babası oyunda gizlidir, bakalım kaç kişi çözecektir?

Bu oyun 25 Haziran 2017’de yayında olacaktır ve ücretsiz olup Windows ve Linux için yayınlanacaktır. Ayrıca oyunun Android sürümü uyarlaması içinse sizlerden istek geldiği zaman başlanacaktır. Oyunun sayfası, oyunu yaptıkça anında güncellenecektir.

Konsol Oyuncu forumuna insanları çekmek için araştırmalara başlayacağız. Bu araştırmalar genellikle “İnsanlar bu forumda ne olsa gelir?” gibi sorulardan ziyâde “İnsanları bu forumda saatlerce nasıl tutarız?” gibi sorulara cevap arayacağız. Forum hakkında sizlere biraz bilgi verelim.

Bu güzel forumumuz myBB altyapısında olup, eski ve yeni konsol oyunlarını tanıtıyor ve anlatmaya çalışıyoruz. Genellikle oyunlar maalesef indirilebilir olamıyor ya da oynanma adreslerini bulamıyoruz. Fakat işin iyi yânı bu oyunları tanıtırken çok keyif aldığımızı söylemek istiyoruz…

Son söz olarak, bu ay neler yapacağımızı anlatmak istedik umarızki okurken sıkılmamışsınızdır.

AGG1401 administrator

Bir yorum bırak